Центральна універсальна біржа

Central Universal Exchange

Електронний торговий майданчик
працює цілодобово
 Служба підтримки: +38 (044) 331-34-35
(Пн.–Пт., 9.00–18.00).
info@centrex.com.ua
36014, м. Полтава,
вул. Ляхова, 1, кім. 64.
Контактна інформація
Головна сторінка

Офіційній акредитований учасник

Торги
Статистика торгів

Вартість оголошених торгів:
2366180062.40 грн.

Вартість проданого майна:
909014162.26 грн.

Послуги біржі
Курси валют
ВалютаЗаВартістьДата
USD1002724.789418.02
EUR1003068.112918.02
RUB104.084918.02
Партнери

В Україні розпочалась мала приватизація: перші об’єкти вже в ProZorro. Продажі

23.07.2018, 12:00

В системі ProZorro.Продажі з’явився перший об’єкт в рамках малої приватизації. Він був виставлений відділом по управлінню та приватизацією комунального майна Житомирської міської ради - це двоповерхове приміщення недіючої стоматологічної поліклініки в центрі Житомира https://bit.ly/2LsXqlY. Одразу після цього свої перші об’єкти малої приватизації в системі зареєстрували Львів і Ізмаїл.

Запуск малої приватизації через систему ProZorro.Продажі відбувається за підтримки Антикорупційної ініціативи Європейського Союзу в Україні (European Union Anti-Corruption Initiative, EUACI), найбільшої програми технічної допомоги Україні з боку ЄС у сфері боротьби з корупцією.

З нагоди старту проекту офіс ДП “Прозорро Продажі” відвідав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. Він підкреслив, що процес приватизації України, який розпочинається на основі нового законодавства і з використанням інноваційних інструментів, а саме механізмів платформи ProZorro.Продажі.

“Наш Уряд вперше започаткував цей процес. Я зацікавлений в тому, аби все було відкрито, прозоро і конкурентно, і всій країні треба про це сказати, - сказав Володимир Гройсман. – Споконвіку було як, тримали об’єкти, не стратегічні для економіки, аби якось колись щось там прикупити чи продати. Змінюємо це, ламаємо стару систему і максимально все заводимо в ProZorro. Будь-який підприємець побачить, що продається, і купить собі потрібне приміщення, якийсь об’єкт – без знайомства з керівництвом району чи області”.

Голова Уряду наголосив, що ефективний продаж активів – це велика допомога для малого й середнього бізнесу, а отже – це розвиток територій і розвиток економіки. “Своє завдання бачу в тому, аби підтримувати команду усіма інструментами, які в мене є, аби ми змінювали пласти проблем, які не вирішувалися десятиліттям і робили країну слабшою. А тепер маємо прекрасну можливість. Хай продажі починаються з перших 18 лотів. Потім їх будуть тисячі. Наше завдання, аби це потім, наступило якомога швидше”, - сказав Володимир Гройсман.

Максим Нефьодов, перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України, підкреслив, що заведення перших об’єктів від міських адміністрацій - це дуже важливий крок. “По-перше, це демонструє, що система Prozorro.Продажі готова до старту малої приватизації. А по-друге, доводить, що в регіонах є прогресивні лідери, які швидко опановують нові інструменти і дійсно переймаються добробутом громад. Адже саме місцеві громади отримають головну перевагу від прозорої і ефективної малої приватизації”, - вважає Максим Нефьодов.

Зі свого боку в.о. директора ДП “Прозорро.Продажі” Олексій Соболев подякував урядовій команді, Мінекономрозвитку і Фонду держмайна, які наполегливо працювали над тим, щоб запустити процес малої приватизації в Україні. “Особливо хочу привітати міську владу Житомира за перший лот. Місто стало першопроходцем і увійде в історію України, разом із Львовом та Ізмаїлом, які виставили свої перші об’єкти одразу за ним. Всього таких об’єктів вже вісімнадцять. Втім, впевнений, що вже за тиждень кількість лотів, як і кількість міст, суттєво зросте”, - додав він.

Тим часом Проект ProZorro.Продажі продовжує першу хвилю авторизації електронних майданчиків для проведення малої приватизації. За підсумками тестів право підключати продавців і покупців до аукціонів малої приватизації отримали вже 18 торговельних майданчиків.

Нагадаємо, згідно з законом “Про приватизацію державного і комунального майна”, який набрав чинності в березні, мала приватизація відбуватиметься через електронну систему ProZorro.Продажі. Мова йде про активи державної і комунальної власності вартістю до 250 млн грн. Виставляти об’єкти в рамках малої приватизації будуть Фонд державного майна України (ФДМУ), а також місцеві органи влади.

На виконання оновленого Закону про приватизацію, Кабінет Міністрів України затвердив правила малої приватизації (детальніше: https://goo.gl/d2LChq). Серед іншого, було затверджено Порядок проведення аукціонів з продажу об’єктів малої приватизації (Постанова від 10 травня 2018 р. № 432 https://goo.gl/trJixu) та Порядок відбору і авторизації електронних майданчиків для проведення електронних аукціонів малої приватизації (Постанова від 10 травня 2018 р. № 433 https://goo.gl/RRmZAd).

Про ProZorro.Продажі

ProZorro.Продажі - система електронного аукціону, спрямована на викорінення корупції у державних продажах. Система має дворівневу модель, в якій держава контролює базу данних, де відбуваються аукціони, а приватні майданчики, підключені до бази даних, мають рівні права і доступ, а також забезпечують якісний сервіс. Така модель стимулює більшу прозорість, більше доходів, більшу прибутковість тендерів, більшу різноманітність учасників на етапі оголошення та проведення торгів. Ця модель надає громадськості вільний доступ до всієї інформації про розпорядження державним майном. Успіх цього проекту залежить від залучення і співпраці золотого трикутника (уряду, бізнесу і громадянського суспільства).

Про Антикорупційну ініціативу Європейського Союзу в Україні:

Антикорупційна ініціатива Європейського Союзу в Україні (EUACI) - це найбільша програма технічної допомоги Україні з боку ЄС у сфері боротьби з корупцією, що розрахована на три роки. EUACI фінансується ЄС і спів-фінансується та впроваджується Данською агенцією з міжнародного розвитку (DANIDA).

Місія Антикорупційної ініціативи — зменшення рівня корупції в державі, щоб сприяти демократичному та економічному розвитку України. Програма складається з трьох компонентів:

взаємодія з антикорупційними органами держави;

співпраця з комітетом ВРУ з питань запобігання та протидії корупції;

посилення спроможності органів місцевого самоврядування та сприяння ЗМІ й громадянському суспільству в антикорупційних процесах.

З сайту https://prozorro.sale/news/v-ukrayini-rozpochalas-mala-privatizaciya-pershi-obyekti-vzhe-v-prozorroprodazhi.

Інші новини